Het is erg prettig om doelen te stellen en daarop je focus te zetten. Nog mooier is het om te merken dat het proces op zich al heel mooi is en mijn doel steeds meer in zicht komt.
Met kerst komt Sebastiaan een wat langere tijd logeren. Dat geeft ons de gelegenheid om samen te trainen. Er staan een paar lange wandelingen op het programma. We kunnen dan ons wandeltempo op elkaar afstemmen en ook onze ideeën en verwachtingen uitspreken. In een later blog zal ik de bijzondere band die ik met hem heb beschrijven en ook hoe fijn het is dat we dit samen gaan doen.
Gister kwamen mijn dochter Natascha en zoon Youri gezellig gourmetten voor mijn verjaardag. Een taartje mocht ook niet ontbreken vond ik. Bij de gourmet een lekker stokbroodje, rode wijn en tiramisu als toetje. Eigenlijk veel teveel koolhydraten en suikers. Alles smaakt nog net zo lekker als voorheen, misschien nog wel lekkerder omdat het echt een traktatie was.
Vandaag weer over tot de orde van de dag. Dat lukt me goed omdat ik mijn motivatie en focus vast blijf houden. Ik sta ingeschreven voor de nieuwsbrief van Richard de Leth van oersterk. Hij inspireert mij enorm door zijn wetenschappelijk onderbouwde inzichten over ons voedsel. Door een tijdlang zijn voedingsadviezen op te volgen, heb ik ondervonden dat sterk bewerkt voedsel, koolhydraten en suikers niet goed voor mij zijn. De kilo’s vlogen ervan af, maar ik viel deels weer terug in mijn oude eetpatroon. Het leek wel of de kilo’s er nog sneller aankwamen. Dat ik gister van mijn nieuwe eetpatroon ben afgeweken vind ik dubbel. Ik heb er van genoten maar ik ga wel onderzoeken of en hoe ik dit anders kan aanpakken.
Wie mij ook inspireert is Annemarie Sips. Zij schrijft inspirerende boeken en bij haar volg ik nu de training FLOW (fantastisch leven in overvloed en welzijn). Deze training heeft mij nu al zoveel gebracht en we zijn pas bij les vijf(!) van de zestien. Diepgaande inzichten, blokkades die ik had en emotionele gedoetjes, zoals zij dat zo mooi noemt, alles heb ik overboord gekieperd. Niet altijd makkelijk hoor want ik heb afscheid genomen van emoties, bepaald voedsel en dranken en mensen, eigenlijk van mijn oude leven.
Op een gegeven moment leek het wel of ik in de rouw was. later besefte ik dat er geen weg terug meer is. “Kies wijs want alles heeft een prijs” vind ik ook een hele mooie uitspraak van Annemarie. Ik kies nu voor mijzelf, mijn gezondheid en mijn geluk en ik doe alleen nog maar dingen die ik leuk vind en mij energie geven.
Saskia 🍀